SZKOLENIA PSZCZELARSKIE

SPIN-US we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Śląskiego – dr Agatą Nicewicz oraz mgr Łukaszem Nicewiczem – przygotowali szkolenia specjalistyczne dla początkujących i zaawanasowanych pszczelarzy, a także dla osób zajmujących się sprzedażą miodu.

Oferta kursów:

Analiza pyłkowa miodu – kurs jednodniowy

 

Analiza pyłkowa miodu to kurs składający się z 2 h wykładów oraz aż 5 h zajęć laboratoryjnych.

Podczas zajęć Uczestnik zdobędzie wiedzę na temat określenia gatunku miodu wytwarzanego we własnej pasiece, jego pochodzenia oraz wykrywania „prawdziwości” miodu. Prowadzący pokażą jak niewielkim nakładem finansowym wykonać analizę pyłkową miodów w zaciszu własnej pracowni pszczelarskiej, zgodnie z rozporządzaniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 stycznia 2009 r. w sprawie metod analiz związanych z dokonywaniem oceny miodu Dz.U. 2009 nr 17 poz. 94 z późniejszymi zmianami. Każdy Uczestnik otrzyma protokół zawierający opis jak krok po kroku wykonać samodzielnie analizę.

Terminy: soboty 19 marca, 14 maja, 11 czerwca, 3 września 2022 roku

Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

Koszt kursu jednodniowego: 400,00 zł brutto/os.

Więcej informacji TUTAJ

Link do zapisów TUTAJ

Kontrola pasożytów w rodzinach pszczelich – kurs jednodniowy

Kurs jest jednodniowy i składa się z 4 h wykładów oraz 4 h zajęć laboratoryjnych.

W części teoretycznej Uczestnik posłucha na temat biologii i znaczenia Varroa destructor oraz Nosema sp. dla kondycji rodzin pszczelich. Dowie się, dlaczego kontrola liczebności pasożytów w pasiece jest ważna oraz jak wykorzystać wyniki tego monitoringu do zaplanowania leczenia. Natomiast część praktyczna obejmie przećwiczenie najpopularniejszych i najwygodniejszych metod monitorowania Varroa destructor oraz Nosema sp., które można w łatwy i prosty sposób zastosować w swojej pasiece.

Terminy: soboty 21 maja, 18 czerwca, 20 sierpnia, 10 września 2022 roku, godz. 9.00

Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

Koszt kursu jednodniowego: 420,00 zł brutto/os.

Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

Więcej informacji TUTAJ

Link do zapisów TUTAJ

Kurs pszczelarski 2022

Kurs pszczelarski jest dla każdego kto chce dowiedzieć się co zrobić, aby rozpocząć swoją przygodę z pszczołami: – gdzie zlokalizować pasiekę, – jaką rasę pszczół czy typ ula wybrać, – czy warto się zrzeszać w związkach, – w jaki sprzęt zainwestować na początku swojej przygody z pszczelarstwem i – jak pozyskiwać produkty pszczele.

Kurs ten to 36 godzin wypełnionych treścią. Uczestnicy będą pracować z pszczołami w różnych porach roku. Wykonają pierwszy przegląd wiosenny, będą stymulować i śledzić rozwój rodzin w trakcie sezonu, monitorując nastrój rojowy, organizując miodobranie, kontrolując jednocześnie porażenie rodzin pasożytami. A we wrześniu przygotują rodziny do zimowli.

Termin: zajęcia rozpoczną się 2 kwietnia 2022 r. w sobotą. Kolejne sobotnie terminy będą ustalane z kursantami.

Koszt: 1200,00 zł brutto/os.

Miejsce: Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie

Więcej informacji i link do zapisów TUTAJ

Link do zapisów TUTAJ