Zapraszamy na webinar z cyklu „Miliard w patencie”

Zapraszamy na kolejną odsłonę spotkań z cyklu „Miliard w patencie”. Tym razem naszymi gośćmi będą: dr hab. Iwona Jelonek, prof. UŚ oraz dr Zbigniew Jelonek z Instytutu Nauk o Ziemi Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Porozmawiamy o projekcie, który powinien zainteresować nie tylko producentów brykietów i węgla drzewnego, ale także miłośników grillowania.

Jak grillować zdrowo? Dlaczego zimą mówi się głośno o problemie smogu, a latem zapomina się o dymiących grillach w naszych ogrodach? Na co zwracać uwagę, kupując brykiet czy węgiel drzewny oraz co zyskują producenci tych paliw, dzięki opracowanym przez zespół badawczy rozwiązaniom?

Podyskutujemy również o aktywności polskich naukowców w ramach Międzynarodowego Komitetu Petrologii Organicznej i Węgla. Projekt „Opracowanie wzorców porównawczych do analizy jakościowo ilościowej zanieczyszczeń występujących w węglu drzewnym i brykietach stosowanych w paleniskach grillowych oraz identyfikacja szkodliwych związków powstałych w wyniku ich spalania”, którego dotyczy spotkanie powstał w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”, realizowanego przez SPIN-US, Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Termin: 22 lutego o godz. 17.00

Spotkanie odbędzie się w formie online poprzez transmisje w portalu Facebook.

Link do wydarzenia: TUTAJ

Cykl webinarów organizujemy w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”