World Urban Forum 11

W dniach 26 – 30 czerwca w Katowicach odbędzie się 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum). Jest to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat, której głównym celem jest promocja zrównoważonego rozwoju miast i dyskusja nad wyzwaniami, które przed nimi stoją.

Wydarzenia podczas Forum odbywają się w 11 strefach ulokowanych w przestrzeniach miasta. Jedną z nich jest Strefa Nauki na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego.

Program WUF jest imponujący. My chcemy serdecznie zaprosić na panel, który odbędzie się 29 czerwca o godz. 17.00 na scenie głównej w Strefie Nauki.

Temat: „Jak otwarte dane badawcze zasilają rozwój inteligentnych obszarów miejskich i metropolitalnych” / „How open research data fuel smart urban and metropolitan development” (wydarzenie w języku angielskim)

W dyskusji wezmą udział: Jason Whittet (Arizona State University, Smart Cities Cloud Innovation Center), Łukasz Żółciak (Urząd Miasta Katowice & Rawa.Ink Inkubator Miejski), dr Maria Pawłowska (Visnea), prof. Radosław Nielek (Metropolia GZM Górnośląsko-Zagłębiowska). Panel poprowadzi Natalia Galica, koordynator ds. otwartego dostępu i data champion (Dział Nauki, Uniwersytet Śląski w Katowicach).

Więcej informacji na stronie WUF11.