V i VI edycja Innovation Pitch

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. zaprasza na 5 oraz 6 edycję wydarzenia pn. Innovation Pitch, skierowanego do sektora MŚP i startupów, którego celem jest skojarzenie jak największej liczby małych przedsiębiorstw z dużymi spółkami.

1) V ARP Innovation Pitch dla Ursus BUS.

Ursus BUS to innowacyjna, prężnie rozwijająca się polska spółka z sektora automotive, której  głównym zadaniem jest produkcja autobusów zeroemisyjnych. Obecnie rozwijane są trzy linie produktów: autobusy elektryczne, trolejbusy oraz autobusy na diesel. Partnerzy zdefiniowali obszary, dla których poszukują rozwiązań technologicznych. Wśród nich znalazły się:

  • innowacyjne układy napędowe pojazdów,
  • układy elektryczne pojazdów,
  • nowe rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne pojazdów o napędzie alternatywnym,
  • elektromobilność,
  • nowe technologie magazynowania energii.

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa przez miesiąc od 23 marca do 26 kwietnia 2017r. Nadesłane propozycje będą podlegały ocenie specjalistów ARP, a następnie ekspertów z Ursus BUS. Na zakończenie konkursu wybrani finaliści będą mogli zaprezentować swoje pomysły bezpośrednio przed przedstawicielami spółki Ursus S.A. oraz Ursus Bus.

Szczegóły dostępne na stronie.

2) VI ARP Innovation Pitch dla Synthos S.A.

Synthos S.A.  jest jednym z największych producentów surowców chemicznych w Polsce. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych oraz największym producentem polistyrenu do spieniania (EPS) w Europie i jednym z największych producentów tego surowca na świecie. Firma dostarcza zaawansowane technologicznie produkty najwyższej jakości. Spółka znana jest także ze swojej działalności innowacyjnej i wspierania nowych pomysłów. W konkursie poszukiwane są rozwiązania dla wyżej wymienionych obszarów lub zbliżonych do nich.

Przyjmowanie zgłoszeń potrwa przez miesiąc od 27 marca do 8 maja 2017r. Nadesłane propozycje będą podlegały ocenie specjalistów ARP, a następnie ekspertów z Synthos S.A. Na zakończenie konkursu wybrani finaliści będą mogli zaprezentować swoje pomysły bezpośrednio przed przedstawicielami spółki Synthos S.A.

Szczegóły dostępne na stronie.