Startup Sprint Silesia

W dniach 5-6 grudnia 2015 odbędzie się pierwsza edycja Startup Sprint Silesia w Katowicach. To dwudniowe wydarzenie, które stanowi forum wymiany doświadczeń dojrzałych firm oraz pomysłodawców, inicjujących swoją działalność w branży przy udziale doświadczonej kadry mentorskiej.

Podczas Startup Sprint uczestnicy w interdyscyplinarnych grupach rozwijają pomysły biznesowe lub istniejące firmy. Następnie, pracując pod przewodnictwem mentorów, prezentują je specjalistycznemu jury i potencjalnym inwestorom. W ciągu jednego weekendu, osoby biorące udział w evencie, zyskują możliwość zweryfikowania swojego pomysłu, budowy prototypu, wymiany doświadczeń z profesjonalnymi doradcami z branży oraz zainteresowania swoim projektem inwestorów. Pomysłodawcą wydarzenia jest należący do SpeedUp Venture Capital Group fundusz LMS Invest. Do tej pory w największych polskich miastach  (m.in. w Warszawie i Krakowie) odbyło się kilka edycji Startup Sprint, których tematyka dotykała istotnych dziedzin życia społecznego: zdrowia, młodości, finansów, marketingu.

Uczestnictwo w Startup Sprint Silesia jest bezpłatne. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy się zarejestrować, a następnie odpowiedzieć na kilka pytań. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz zapisu dostępne na stronie www.