Startuje „Miliard w patencie”

Zapraszamy na cykl webinarów „Miliard w patencie”, w ramach którego zaprezentujemy innowacyjne rozwiązania i efekty prac naukowców, które powstały w laboratoriach Uniwersytetu Śląskiego. Chcemy w ten sposób przybliżyć prace zespołów badawczych, ale także pokazać, jak sprawdzają się one w codziennym życiu i gdzie znajdują praktyczne zastosowanie.

Spotkania w ramach cyklu prowadzone będą w popularnonaukowej formie, tak aby dotrzeć jak najszerzej do grona odbiorców zainteresowanych tematyką poszczególnych webinarów. Serdecznie zapraszamy także do uczestnictwa w naszych wirtualnych spotkaniach przedstawicieli biznesu, zainteresowanych wdrożeniami prezentowanych rozwiązań.

„Miliard w patencie” otwieramy spotkaniem na temat Internetu Rzeczy (IoT) i wysokich technologii w rehabilitacji. Naszymi gośćmi podczas webinaru będą: dr Paweł Janik, dr Małgorzata Janik oraz mgr inż. Michał Pielka z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego.

O czym porozmawiamy?

Monitorowanie oddechu niemowląt, kamizelka oscylacyjna wspierająca odkrztuszanie dla pacjentów chorych na astmę oskrzelową czy mukowiscydozę. Rehabilitacja ruchowa za pomocą gier w rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej oraz atrakcyjna gra dla dzieci sterowana ich oddechem, by ułatwić im uciążliwe inhalacje. Wszystkie te eksperymentalne rozwiązania powstały w zespole dr Pawła Janika z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Badacze z sukcesami szukają skutecznych zastosowań wysokich technologii w rehabilitacji, wytwarzają rozwiązania sprzętowe oraz oprogramowanie wraz z algorytmami sterowania i przetwarzania danych. Rozwiązania, które opracowują naukowcy mają potencjał badawczy i wdrożeniowy.

Termin: 24 lutego o godz. 18.00 – 18.45

Spotkanie odbędzie się w formie online poprzez transmisje w portalu Facebook.

Link do wydarzenia: TUTAJ 

Cykl webinarów organizujemy w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0.”