Śląski Festiwal Nauki już wkrótce

To już 4 edycja festiwalu nauki, który odbędzie się od 25 do 27 stycznia 2020 r. w Katowicach. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku organizatorzy przygotowali kilkaset atrakcji naukowych, w tym: pokazy, warsztaty i wykłady. Wśród organizatorów znaleźli się między innymi Uniwersytet Śląski, Miasto Katowice, Politechnika Śląska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Uroczysta gala otwierająca będzie miała miejsce w sobotę 25 stycznia 2020 r. w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Główne wydarzenie tego dnia to spektakl poświęcony naukowej pasji Marii Skłodowskiej-Curie. Zostaną również przyznane Śląskie Nagrody Naukowe dla twórców, którzy przyczynili się do rozwoju nauki.

Pierwszego dnia na scenie głównej odbędzie się wykład  dr. Łukasza Lamży „O podstawach świata, czyli fizyce kwantowej” oraz warsztaty mgr Joanny Frąckiewicz na temat wpływu stresu na organizm. Atrakcje są skierowane również dla młodszej grupy odbiorców. W strefie dziecka i sportu odbędą się np. warsztaty z kodowania.

foto sfn

źródło: strona internetowa Śląskiego Festiwalu Nauki

Wstęp na festiwal jest darmowy, ale należy pamiętać jednak o konieczności rejestracji na stronie internetowej: https://www.slaskifestiwalnauki.pl/

Do zobaczenia!