Ostatnia szansa na aplikację do „Katowice Energy Innovation Challenge”

Do 9 maja trwa nabór do „Katowice Energy Innovation Challenge”!

„Katowice Energy Innovation Challenge” to wyzwanie dla innowacyjnych projektów z całego świata przygotowane przez UN-Habitat i miasto Katowice. Trzy najlepsze projekty wezmą udział w programie akceleracyjnym organizowanym przez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink oraz w specjalnym pokazie, który odbędzie się podczas Światowego Forum Miejskiego w Katowicach.

Aplikacja polega jedynie na przygotowaniu pitch decka dotyczącego innowacyjnego pomysłu zgodnie z wytycznymi. Projekty powinny wpisywać się w realizację wyzwań energetycznych ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki Katowic i transformacji, którą przechodzi miasto – szczególnie w dziedzinie energetyki.

Na potrzeby wyzwania została założona specjalna podstrona w serwisie internetowym UN-Habitat. Można tam znaleźć wszystkie szczegóły dotyczące wyzwania energetycznego: STRONA WYDARZENIA. 

Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości – 11. edycja WUF

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa, międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat. Ma ona służyć rozwojowi obszarów miejskich i osiedli ludzkich. To największe i najważniejsze wydarzenie na świecie poświęcone rozwojowi miast, transformacji i polityce. WUF odbywa się co dwa lata i gości tysiące uczestników, którzy reprezentują przeróżne instytucje, w tym:  rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe. Ostatnia edycja forum odbyła się w 2020 roku w Abu Zabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Katowice będą gospodarzem jedenastej edycji forum.

Światowe Forum Miejskie w Katowicach odbędzie się w dniach 26-30 czerwca, pod hasłem „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”.