Game Jam Square – ARP Games ogłasza kolejną edycję programu akceleracyjnego

Rynek gier wideo to szybko rozwijający się sektor gospodarki. Finansowe i merytoryczne wsparcie najlepszych autorskich projektów w tej branży oferuje ARP Games – spółka założona  przez Agencję Rozwoju Przemysłu, SPIN-US oraz Powiat Cieszyński. W dniach 26-28.04.2019 r. w Warszawie po raz pierwszy zorganizowano Game Jam Square. Impreza stworzona przez ARP Games we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, Totalizatorem Sportowym i Polską Fundacją Narodową stanowiła okazję do spotkania się twórców gier. Podczas wydarzenia ponad 200 programistów miało za zadanie stworzyć w 40 godzin grę, której tematem była „Odpowiedzialność”. W wydarzeniu wzięły udział drużyny z całego kraju. Walczyły o nagrody o łącznej wartości 250 tys. zł.

Ponadto w trakcie Game Jam Square ogłosiła nowy model biznesowy funkcjonowania akceleratora. Ogłoszona podczas konferencji prasowej na Game Jam Square, kolejna, piąta edycja programu akceleracyjnego, będzie opierała się na nowych zasadach. Jednocześnie Totalizator Sportowy oraz Polska Liga Esportowa ogłosiły rozpoczęcie współpracy na cały rok 2019. W wydarzeniu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki.

zwycięzcy GJS

W ramach programu akceleracyjnego zespoły mogą liczyć na wsparcie finansowe, opiekę mentora, specjalistyczne szkolenia i udział w branżowych wydarzeniach. Po trzech miesiącach najlepsi przechodzą do etapu inwestycyjnego, który wiąże się z założeniem spółki. Nowo powstałe spółki otrzymują wsparcie mentora oraz środki finansowe niezbędne do sfinalizowania produkcji gry w wysokości 100% kosztów. Na tym etapie każdy projekt traktowany jest indywidualnie. Odnotowano już pierwsze sukcesy. Spółka 2BIGO, która powstała w ramach programu akceleracyjnego, tworzy grę pt. „Lumberhill”. Pomysł spodobał się firmie East2West ze Stanów Zjednoczonych, która podjęła decyzję o wydaniu gry. Ujrzy ona światło dzienne na początku przyszłego roku.
Oprócz ogłoszenia przez ARP Games startu kolejnej edycji programu akceleracyjnego, miłośnicy rozrywki elektronicznej mogli też być świadkami zapoczątkowania całorocznej współpracy Totalizatora Sportowego oraz Polską Ligę Esportową.

Więcej szczegółów na stronie https://arpgames.pl