European Start-up Days już wkrótce!

14 i 15 maja 2019 roku w hali widowiskowo-sportowej Spodek odbywać się będą European Start-up Days, których celem jest integracja środowiska młodych przedsiębiorców z ekspertami, inwestorami i organizacjami wsparcia biznesu. W wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego. Przy stanowisku uczelni będzie można uzyskać informacje m.in. na temat: współpracy z sektorem gospodarczym, działań realizowanych przez SPIN-US i możliwości oferowanych w ramach funduszu Invento Capital, jak również zapoznać się z ofertą studiów podyplomowych.

Na program European Start-up Days składają się liczne debaty. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. kwestie dotyczące: sztucznej inteligencji, e-sportu w gospodarce, digital marketingu, przyszłości tradycyjnych gałęzi gospodarki czy budowania wizerunku i kreowania marki w nowatorskim biznesie. Nie zabraknie tematów związanych z funkcjonowaniem start-upów, ich rozwojem i finansowaniem.

W ramach wydarzenia zaplanowano też finał konkursu na najlepsze start-upy. Udział w przedsięwzięciu to możliwość zaprezentowania swojego pomysłu i pozyskania partnera biznesowego spośród licznych uczestników i firm reprezentujących różne sektory gospodarki. Autorzy stu najciekawszych projektów, zakwalifikowanych do ćwierćfinału, zaprezentują swoje pomysły na bezpłatnym stoisku przygotowanym przez organizatora, a pomysłodawcy osiemnastu najlepszych koncepcji, które znalazły się w półfinale, będą mieli możliwość przedstawienia swoich dokonań podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz w trakcie European Start-up Days.

1200x628_zarejestruj

Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do 31 marca pod adresem: www.estartupdays.eu/2019.

Źródło: Strona internetowa Uniwersytetu Śląskiego