Bezpłatne warsztaty mentoringowe dla studentów

W ramach projektu „Entrepreneur – Entrepreneurial Preparation for Notable and Engaging Universities” organizowane są sesje mentoringowe dla studentów Uniwersytetu Śląskiego. Spotkania mentoringowe to świetna okazja do poznania interesujących zagadnień związanych z biznesem i przedsiębiorczością oraz spojrzenia na nie z nowej perspektywy.

HARMONOGRAM:

Od pomysłu do projektu. Metoda TIK TOCTermin:
21.11.2023 r. , godz. 10.00

Miejsce:
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA) – sala dydaktyczna

Warsztaty będą prowadzone z zastosowaniem metody TIK TOC. Jest to sposób myślenia, który pomoże Ci nie tylko wymyślić cele, ale także wskaże, kogo i czego potrzebujesz, aby zrealizować swoje plany.

Podczas spotkania określimy cele krótko, średnio i długoterminowe – na tydzień, miesiąc a nawet 5 lat! To wszystko w oparciu o zdiagnozowanie wiedzy i zasobów jakich potrzebujesz. Na warsztatach opracujemy 6 kroków do osiągnięcia celów, które będą Twoim drogowskazem na najbliższy czas.

Prowadząca: dr Joanna Foryś, doktor nauk biologicznych, entuzjastka nowych technologii. Zwolenniczka praktyk wspierania ekosystemu innowacji, chętnie uczestnicząca w działaniach na rzecz pozytywnej reformy systemu edukacji. Propagatorka edukacji poprzez inspiracje. Pomysłodawca i koordynator corocznych wykładów dla uczniów i nauczycieli „Biorobotyka”, a także Inicjatywy „Dzieci mogą patentować”, zwracającej uwagę na wartość dziecięcej pomysłowości. Kobieta z energią i aspiracjami w sercu i duszy. Jako orędowniczka pragnie inspirować młode pokolenie do wiary w swoją wewnętrzną moc i realizacji siebie.

Zapisy TU

Projektowanie strategii marki. Jak to zrobić?

Termin: 24.11.2023 r., godz. 10.00

Miejsce: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA) – sala dydaktyczna

Podczas sesji dowiesz się jak budować silną markę, poznasz czym jest strategia, kreatywność i sztuka budowania brandu. Krok po kroku przejdziesz przez proces projektowania marki, zdobywając praktyczną wiedzę na podstawie autentycznych case studies.

Prowadząca: Agnieszka Jasińska, mentorka, trenerka biznesu, innowatorka, moderatorka Design Thinking. Doświadczenie od lat zdobywa w praktyce biznesowej. Założycielka agencji strategiczno-marketingowej Projekt Marka, gdzie wraz z zespołem realizuje projekty strategiczne i badawcze, które stanowią podstawę do projektowania marek, budowy modeli biznesowych oraz kompleksowej obsługi marketingowej, PR-owej i komunikacyjnej Klientów.

Zapisy TU

Przygotowanie pomysłu pod pozyskiwanie kapitału – strategia go to market

Termin: 4.12.2023 r., godz. 10.00

Miejsce:
Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka (CINiBA) – sala dydaktyczna

Podczas sesji dowiecie się jaką drogę może przejść przedsiębiorca podczas budowania swojej działalności. Porozmawiacie o sukcesach, porażkach, wchodzeniu na różne rynki i najtrudniejszych decyzjach zarówno w tradycyjnym biznesie jak i na rynku startupowym.

Prowadzący: Kuba Nagórski, Head of venture building w co.brick. Odpowiedzialny za tworzenie akceleratora i budowę lokalnego ekosystemu startupowego. Mentor od lat wspierający startupy na różnych etapach rozwoju. Co-founder i CEO w grupie Spindigital.pro – podmiocie zrzeszającym dwie agencje marketingowe, software house, platformę wymiany wiedzy między przedsiębiorcami i akcelerator srtartupowy. Co-founder i członek Rady Nadzorczej w Abyss Glass, startupie rozwijającym technologię smart mirrors. Jako współwłaściciel agencji kreatywnej, od ponad 12 lat tworzy kampanie marketingowe, personal brandingowe i employer brandingowe dla podmiotów o różnym zasięgu – od małych firm regionalnych, przez samorządy po międzynarodowe korporacje.

Zapisy TU