5. Edycja Programu Akceleracyjnego ARP Games

 

W październiku rozpoczęła się piąta edycja programu akceleracyjnego organizowana przez spółkę ARP Games. Do konkursu zgłosiły się 24 zespoły projektowe, które przedstawiły propozycje autorskich gier. Komisja konkursowa reprezentowana przez Huuuge Games sp. z o.o.; Wastelands Interactive, 2B Games sp. z o.o., Artifex Mundi S.A., po przeanalizowaniu zgłoszeń jakie wpłynęły do konkursu, podjęła decyzję o przyjęciu do programu 4 projektów.

Uczestnicy mieli również możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, m.in. „Teoria promocji gry, tworzenie marki, strategia, ewaluacja produktu, analiza konkurencji, social media”.

Po zakończeniu Fazy Akceleracji zespoły przygotowały wersję demo gry, która została przekazana do oceny Komisji Konkursowej. Zadaniem Komisji jest ocena postępów w realizacji projektu. Najlepiej rokującym zostanie zaproponowana inwestycja Spółki w projekt.

Na zwycięzców czekają: dofinansowanie projektów (do 100 tys. złotych), dostęp do niezbędnego sprzętu i oprogramowania, szkolenia branżowe, porady prawne, spotkania z inwestorami, pomoc w promocji projektów oraz inne działania zależne od indywidualnych potrzeb zespołów.

images