20.000 euro na start

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego SA (DARR SA) działając w partnerstwie z Wrocławskim Centrum Badań EIT+ zaprasza do udziału w konkursach grantowych realizowanych w ramach projektu Climate-KIC. Konkurs skierowany jest do osób fizycznych, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych, firm prywatnych (funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 3 lata), zespołów badawczych, fundacji, stowarzyszeń.

Konkurs obejmuje następujące bloki tematyczne: ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, biotechnologia, ekologiczna produkcja żywności, chemia środowiska, zrównoważony rozwój, ochrona klimatu oraz dziedziny pokrewne. W ramach projektu Climate-KIC realizowane są dwie inicjatywy:

  • ClimateLaunchpad: największy europejski konkurs dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) z nagrodą 10.000 euro. Finał konkursu odbędzie się we wrześniu w Amsterdamie.
  • Acceleration Program: program grantowy dla pomysłodawców oraz start-upów z całkowitą pulą grantów na etapie krajowym na poziomie 40.000 euro. Ponadto finalista programu otrzyma możliwość udziału w Venture Competition, który odbędzie się w październiku w Birmingham (Wielka Brytania) w trakcie Festiwalu Innowacji. W zeszłorocznej edycji, 12 finalistów Venture Competition walczyło o nagrodę główną w wysokości 100.000 euro.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.